ЦСКА със срамна загуба от Лудогорец

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.b

8727 0

Лудогорец, който вече си подпечата спечелването на 11-а поредна шампионска титла, разгроми с 5:0 ЦСКА в сблъсък от 28-ия кръг на Първа лига.

След въпросния мач, който се проведе в Разград, преднината на "орлите" в класирането е огромна - 17 точки спрямо ЦСКА (втори в таблицата). Категорична титла за Лудогорец.

РАЗВИТИЕ НА СРЕЩАТА

Доминик Янков от домакините стреля опасно в 9-ата минута, а вратарят Евтимов парира кълбото. В 15-ата минута Янков обаче се разписа, при това на празна врата, след пробив на Матиас Тисера.

В 30-ата минута Тисера навърза няколко защитници на гостите в срещата и вкара с прецизен шут по земята - 2:0.

ЦСКА излезе в мача с експериментален състав, предвид контузии и наказания на основни играчи на "червения" тим. Определено много колеблива игра на "армейците" до 45-ата минута на двубоя и почти нищо интересно в половината на "зелените". В 43-ата минута пък Спас Делев от Лудогорец се отчете с фрапантен пропуск на 1-2 метра от вратата на ЦСКА.

Бърнард Текпетей в 51-ата минута вкара от около 25 метра, с много прецизен шут, за 3:0.

Доминик Янков в 56-ата минута вкара гол-шедьовър, с мощен изстрел, като почти скъса мрежата за 4:0.

Кошмарът за ЦСКА в срещата стана тотален в 63-ата минута, когато влезлият като резерва Игор Тиаго реализира от близка дистанция - 5:0.

В 79-ата минута Димитър Евтимов спаси опасен шут на Янков. Последва и опасност пред вратата на домакините, но резултатът се запази 5:0. Лудогорец нанесе исторически разгром на "червените".

ТИТУЛЯРИТЕ:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей, 64. Доминик Янков, 90. Спас Делев

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 20. Жуниор Нзила, 24. Карло Мухар, 27. Маурисио Гарсес, 10. Георги Йомов, 7. Йоан Баи, 9. Жорди Кайседо

ПРЕДИ СРЕЩАТА

Лудогорец е недостижим на върха на класирането с актив от 67 точки. ЦСКА е втори с 53 пункта.

В последния си мач възпитаниците на Анте Шимунджа загубиха полуфинала реванш за Купата на България срещу Левски с 0:1 на „Герена“. Хората на Алън Пардю пък отстраниха Славия след дузпи и се класираха за финала в турнира.

През редовния сезон на шампионата „разградските орли“ и „червените“ си разделиха по една победа. Лудогорец победи с 2:0 при своето домакинство, а армейците биха с 1:0 на „Армията“.

Голяма интрига в днешния мач реално няма, но ЦСКА ще играе за честта си, а и за да не изпусне второто място.

Все пак напрежение едва ли ще липсва. Лудогорец няма кадрови проблеми и Анте Шимунджа ще може да разчита на най-доброто, с което разполага. ЦСКА е с доста осакатен състав.  Наказани за „червените“ са цели петима играчи - Иван Турицов, Жеферсон, Амос Юга, Тибо Вион и Греъм Гери.