Без националите си Лудогорец подчини безпроблемно Ботев Пловдив в Първа лига

Снимка: Kaloyan Dimitrov / LAP.bg

4500 0

Десеткратният шампион на България Лудогорец победи с лекота Ботев Пловдив с резултат 3:0 като домакин в мач от 25-ия кръг на Първа лига. "Орлите" играха без националите си в стартовия състав, но това не им попречи да си подсигурят победата с два бързи гола през първата част.

Кирил Десподов, Спас Делев, Доминик Янков и Пиерос Сотириу останаха на резервната скамейка, но още до 20-ата минута Лудогорец вече водеше с два гола след попадения на  Бърнард Текпетей и Оливие Вердон. В 30-ата минута резултатът можеше да стане 3:0, но Джонатан уцели греда.

През втората част Ботев създаде едно по-опасно положение за гол, след което се стигна до бърза контраатака и трети гол за Лудогорец, реализиран от Каули. Десподов, Янков и Сотириу се появиха като резерви, но до края резултатът не се промени. Пълни 90 минути за "орлите" пък изигра завърналият се от контузия Антон Недялков.

С победата Лудогорец увеличи преднината си на върха в Първа лига. Шампионите имат 61 точки - с девет повече от втория ЦСКА. Ботев Пловдив остава на трета позиция с 43 пункта.

РАЗВОЙ НА СРЕЩАТА

След само десет минути игра Лудогорец откри резултата. Крилото Бернард Текпетей действа отлично по десния фланг, като проби до наказателното поле. Текпетей си освободи пространство за удар и опита изстрел извън пеналтерията, който намери далечния ъгъл на вратата Ботев. Стражът Аргилашки нямаше какво да стори срещу класното изпълнение на Текпетей - 1:0!

Девет минути по-късно Лудогорец вече бе с два гола аванс. След късо изпълнение на корнер и двойно подаване топката бе центрирана към далечната греда. Там топката бе свалена с глава към намиращия се в близост до голлинията Оливие Вердон, който прати топката в мрежата на Ботев - 2:0!

В 30-ата минута Ботев допусна груба грешка при изнасянето на топката и за малко да го сполети още един гол във вратата на Георги Аргилашки. Лудогорец подхвана бърза контраатака, при която Джонатан бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле. Бразилецът опита остър удар към близкия ъгъл на вратата на Ботев, но топката срещна страничния стълб.

След почивката Ботев опита да се върне в мача, но вместо това допусна още един гол във вратата си. След пропуск на "канарчетата" в нападение се стигна до мълниеносна контраатака към противоположната врата. Бърнард Текпетей изведе Каули зад отбраната на Ботев, а стражът Аргилашки се опита да го спре в центъра на терена. Каули обаче го преодоля и вкара на празна врата - 3:0!

Стартови състави:

Лудогорец: Пад, Сисиньо, Вердон, Пластун, Недялков, Гонсалвеш, Шоу, Текпетей, Каули, Джонатан, Тисера

Ботев Пловдив: Аргилашки, Супрайен, Генев, Пунчец, Ето'о, Рабей, Мертенс, Брахими, Неделев, Току, Бароан

Лудогорец - Ботев Пловдив по ТВ: Къде да гледаме срещата?

ТОП КОЕФИЦИЕНТИ за Лудогорец - Ботев Пд!

"Орлите" са на първо място във временното класиране с актив от 58 точки - шест повече от втория ЦСКА, който обаче има и мач повече, след като снощи, 2 април, "червените" победиха Берое с 1:0. "Канарчетата" пък са трети с 43 пункта!

Преди паузата за националните отбори тимът на Анте Шимунджа изненадващо завърши 1:1 при гостуването си на Царско село, докато този на Азрудин Валентич победи ЦСКА с 2:0 в Пловдив.

Първият сблъсък между Лудогорец и Ботев от есенния дял на Първа лига завърши 3:1 за "орлите", а головете бяха дело на Сантана, Сотириу и Икоко, въпреки че Тодор Неделев бе извел своя отбор напред в резултата още в 4-ата минута.