Септември препъна Локомотив (Пд) за място в топ 6

Снимка: Оф. сайт на Локо (Пд)

1018 0

Септември постигна домакинска победа с 3:1 над Локомотив (Пловдив) в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Мартин Тошев откри резултата на Националния стадион "Васил Левски“ в 18-ата минута, засичайки от близко разстояние остро центриране на Асен Чандъров.

В 39-ата минута домакините удвоиха аванса си, след като Фабиано Алвес изведе майсторски Крис Гади зад противниковата защитата и от чиста позиция френският нападател наказа бившия си тим.

Осем минути преди края резервата Антони Иванов оформи класическото 3:0, разписвайки се след центриране отдясно на Гади. В 90' Локомотив съумя да върне едно попадение чрез Анте Аралица, за когото това бе първи гол с екипа на "смърфовете".

С успеха Септември се изкачи временно на осмата позиция в класирането с актив от 28 точки, докато Локомотив остава седми с точка повече. Днешното поражение обаче сериозно намали шансовете на "смърфовете“ да финишират в топ 6 през редовния сезон, до края на който остават два кръга.