Антирекорд! Левски първи по отсъдени и по пропуснати дузпи

Снимка: БГНЕС

3315 0

"Вечното дерби" на България между ЦСКА и Левски завърши с нулево равенство. И двата тима не убедиха с изявите си и съвсем закономерно не излъчиха победител.

Все пак "сините" имаха най-чистата възможност да спечелят трите точки в самия край на срещата. Тимът получи шанс да изпълни 11-метров наказателен удар, а зад топката застана Ивелин Попов. Опитният полузащитник обаче беше спрян след страхотна реакция на Густаво Бусато.

Антирекорд

Това обаче далеч не е единственият пропуск от дузпа за отбора от "Герена" през сезона до момента. Записвайки 3 такива, Левски зае еднолично първото място по пропиляни наказателни удари.

Първият такъв дойде отново след изпълнение на Попов на 12-ти ноември миналата година в 55-ата минута на мача срещу Славия. След пропуска "белите" осъществиха пълен обрат за 2:1, припомня "Тема Спорт".

Най-много свирени за и нито една срещу столичани

На 11-ти март тази година Андриан Краев пък пропусна да накаже от дузпа Ботев Враца в 5-ата минута на срещата помежду им. "Сините" са първи и по брой отсъдени дузпи в тяхна полза (7). Срещу тях обаче към момента не е отсъдена нито една.

Въпреки пропуска на Попов, друг пое отговорността за изпуснатата дузпа.