Пороен дъжд и градушка прекратиха контрола между ЦСКА и Пирин (Бл)

Снимка: Оф. сайт на ЦСКА

1490 0

Порой и градушка прекъснаха мача между ЦСКА и Пирин (Благоевград) на стадион "Българска армия". За броени минути теренът на столичния стадион подгизна, въпреки инсталираната там дренажна система. Това се случи на почивката, когато двата тима бяха в съблекалните си.

Преди почивката "червените" водеха с 2:0 на своите гости. Двата гола тимът на Стамен белчев вкара за 2 минути - в 39' и 41'. Резултатът бе открит от Рафаел Енрике след солова акция, а второто попадение бе дело на Али Соу. За него спомогна отново грешка на благоевградчани при изнасянето на топката.

Гамбийският нападател стреля по земя иззад границата на наказателното поле и топката се удари в крака на Николай Бодуров. После тя прехвърли вратаря на Пирин и премина голлинията за 2:0.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

По-рано друг елитен тим - Арда (Кърджали) победи Славия с 2:1. Контролата се проведе в Банско, където столичани са на лагер. Полувремената бяха по 30 минути. Георги Йомов откри резултата, а в края на първото полувреме Александър Георгиев изравни. До обрата се стигна след гол на иван Коконов през втората част.