В битката за баража: Седмият в Първа лига изглежда все по-сигурен (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

2245 0

Славия и Арда не успяха да излъчат победител в голямата битка за седмата позиция в Първа лига. Тя е толкова ценна поради правото за бараж, в който по всяка вероятност седмият в крайното класиране ще се изправи срещу четвъртия за място, даващо право на квалификации в Лига на конференциите.

"Белите" обаче остават твърдо на седмата позиция след нулево равенство срещу осмия Арда в "Овча Купел". Двата тима откриха 32-рия кръг без отбелязано попадение, но най-интересното положение се разигра едва в последния четвърт час, когато Дост засече центриране на Тасев с глава в десния страничен стълб.

По този начин до края на надпреварата Славия ще се нуждае от още две победи, за да си гарантира възможно най-високо класиране в Първа лига през сезона.

Нулевото равенство остави разлика от 7 точки между двата тима, а 8 точки пък е преднината на "сините" пред Локомотив София. До този момент двата тима си поделиха домакински победи от по 1:0.

Следете всичко най-интересно от Първа лига със SportLive.bg!