Кръг №32 от Първа лига започва на 19 май - Славия и Ботев Пловдив домакинстват на Арда Кърджали и Локомотив София

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

3207 0

В днешния 19 май започва 32-рия кръг на Първа лига за сезон 2022/23. Мачовете в петък са два - Славия приема Арда Кърджали, а Ботев Пловдив е домакин на Локомотив София!

Славия - Арда Кърджали (17:00 ч.)

Тимът на Ангел Славков е на 7-о място във временното класиране с актив от 52 точки и има добър аванс от седем пункта пред този на Александър Тунчев, който заема осмата позиция (45).

И двата отбора стартираха плейофната фаза на шампионата с победи - Славия се справи с Ботев Пловдив с минималното 1:0 на свой терен (13 май), докато Арда удари Локомотив София с класическото 3:0 в Кърджали (14 май).

*Столичани и кърджалийци си размениха по един успех в рамките на редовния сезон - Арда 1:0 Славия (8 кръг, 27 август), Славия 1:0 Арда (23 кръг, 12 март).

Ботев Пловдив - Локомотив София (19:15 ч.)

Съставът на Бруно Балтазар е на десето място в таблицата със сбор от 32 точки, а този на Станислав Генчев е девети с шест повече - 38.

Както вече споменахме, "канарчетата" загубиха първия си двубой от плейофите - 0:1 при гостуването на Славия (13 май), а "железничарите" отстъпиха на Арда в Кърджали с 0:3 (14 май).

*Локомотив спечели домакинството си на Ботев от четвъртия кръг на Първа лига с 2:0 (31 юли), а ответният сблъсък в Пловдив, който бе част от 19-ия кръг, завърши 0:0 (10 февруари).