Спартак Варна е първият 1/8 финалист за Купата на България след бой над Струмска слава

Снимка: Yasen Georgiev / LAP.bg

1787 0

Спартак Варна победи без особени затруднения като гост Струмска слава в мач от 1/16 финалите на Купата на България. Успехът направи "соколите" първия осминафиналист в това издание на турнира.

Варненци започнаха двубоя на високо темпо, опитвайки рано да отключат вратата на съперника. Това се случи в 25-ата минута, когато Божидар Васев откри резултата.

Малко след началото на второто полувреме, в 53-ата минута пък Родни Антуи удвои преднината на гостите, донасяйки им радост и класиране на 1/8 финалите в надпреварата.

В този етап от турнира "соколите" ще трябва да премерят сили с победителя от срещата Чавдар Етрополе - Пирин Благоевград, която ще се състои в събота (19.11) от 13:30 ч.

Срещу излезлия от тази двойка варненци ще се изправят в неделя (27.11) от 13:00 ч. на стадион "Спартак".

Ето какво отговори наставникът на варненци Тодор Киселичков относно евентуална треньорска рокада