Спартак Варна е поредният отбор с жалба от съдийството в Първа лига

Снимка: facebook/spartak1918official

1319 0

Спартак Варна стана поредния клуб в родната Първа лига, подал официална жалба от съдийството у нас. "Соколите" предявиха претенции към отсъжданията в двубоя им срещу Локомотив Пловдив, завършил 2:0 в полза на "смърфовете".

Варненци не са доволни от голяма част от решенията на главния съдия Ивелин Занев. Едно от тях е отмененото попадение на домакините. Преди Спартак, обвинения към съдийството в родния елит нанесоха ЦСКА, Ботев Пловдив, Берое, Черно море и Лудогорец.

Ето какво написаха "соколите" на клубния си уебсайт:

"Ръководството на Спартак (Варна) входира жалба към СК на БФС за съдийството в мача Спартак (Варна) – Локомотив (Пловдив).

В жалбата са описани няколко ситуации, една от които е отмененият гол в 31-та минута на Денис Баланюк.

Очакваме реакция от страна на съдийската комисия към БФС и се надяваме подобни ситуации да бъдат разяснявани в бъдеще, за да не се ощетяват отбори от българското първенство в Първа лига"!

Ето какво каза относно отсъжданията и треньорът на Спартак - Тодор Киселичков, след мача с Локомотив Пловдив