Славия почти си осигури спасението след уверена победа

Снимка: Lap.bg

1133 0

Славия надигра и победи Монтана в двубой от група Б на втората осмица в Първа лига. "Белите" надделяха с 2:0 с попадения на Ерол Дост и Петер Макрилос, но имаха възможност да победят по-убедително днешния си съперник.

След почти цяло първо полувреме, в което беше по-добрият отбор на терена, Славия поведе в 39-ата минута. След грешка на Давид Кики в центъра Дост взе топката, напредна отдясно и с невероятен удар не остави шанс на Макенджиев.

Столичният тим реши изхода от мача в 65', когато след бърза контраатака Ертан Томбак бе намерен от Емил Стоев и прати топката на главата на Макрилос. Той не сгреши от близка дистанция.

В последвалите минути на двубоя Макенджиев се намеси на 2 пъти, за да спаси тима си от разгром. Така на Славия ѝ е нужен положителен резултат срещу Ботев (Враца), за да си гарантира оставане в българския футболен елит.