Ботев Враца усмири 10 от Монтана в дерби на Северозапада

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1280 0

Ботев Враца записа невероятно важен успех в борбата си за спасение в елита на България.

Врачани се наложиха с 1:0 като домакин срещу Монтана в мач от 29-ия кръг на Първа лига. Единственият гол на „Христо Ботев” падна през второто полувреме, когато след 60 минути игра Даниел Генов матира отбраната на гостите и откри резултата. Трябва да се отчете, че при попадението на Генов халфът Самир Аяс беше застанал пред вратаря Благой Макенджиев и бе в засада, като при наличието на ВАР по всяка вероятност това попадение щеше да бъде отменено.

Гостите от Монтана пък трябваше да играят повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Тони Тасев заради протести за дузпа посока съдията Валентин Железов бе изгонен.

Триумфът изпрати Ботев Враца на върха в долната четворка, като тимът е вече с 28 точки. Монтана остава предпоследен, или трети в тази група, с четири пункта по-малко.

Последният Етър е с 22, а Славия е 12-и е с 27 точки, но и двата отбора са с мач пасив помежду си.

В идния кръг Ботев Враца гостува на Етър, докато Монтана ще приеме Славия на „Огоста”.