Славия и Монтана със самоубийствено 1:1 в борбата за оцеляване

Снимка: Lap.bg

1399 0

Славия и Монтана завършиха наравно 1:1 в мач от първия кръг в плейофната фаза в Групата на изпадащите. И двата гола бяха дело на футболисти на "белите", но един от тях бе в собствената им врата!

Още в 10-ата минута Монтана поведе в резултата, когато капитанът на Славия Андреа Христов изчисти центриране в наказателното поле на "белите" в собствената си врата! Четири минути по-късно Тони Тасев можеше да увеличи преднината на гостите, но изстрелът му от пряк свободен удар срещна гредата.

В самия край на първото полувреме Георги Вълчев отправи удар към вратата на Монтана, а вратарят Макенджиев помисли, че топката ще излезе в аут и само вдигна ръце, но вместо това тя се удари в страничния стълб и попадна в мрежата - 1:1!

Така Славия не успя да измести Ботев Враца от първото място в Групата на изпадащите и остана на втора позиция с точка по-малко от врачани. Монтана пък е на последно място от тази Четворка (Етър е пред тях) с 21 пункта!