Славия отпадна от Лига Европа след загуба от Кукеси

4911 0

Славия отпадна в първия квалификационен кръг на Лига Европа след поражение с 1:2 от Кукеси. Всички попадения паднаха през втората част, като "белите" успяха веднъж да изравнят резултата, но при втория случай се оказаха безпомощни.

Футболистите на Златомир Загорчич ще трябва бързо да се съвземат след разочарованието, защото в неделя (30.08) за тях предстои тежко гостуване на ЦСКА в мач от 4-ия кръг в Първа лига.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Кукеси: 12. Джика, 24. Малики, 5. Хорич, 4. Обанор, 29. Муста, 17. Телуши, 7. Гавазай, 23. Мусоли, 8. Лимай, 10. Рока, 45. Фрайдей

Славия: 32. Стергиакис, 83. Попадийн, 38. Гамаков, 55. Христов, 4. Патев, 71. Стоев, 20. Ф. Кръстев, 77. Вълчев, 10. Карабельов, К. Кръстев, 8. Рангелов

Първото по-сериозно положение за гол в мача се откри пред вратата на Славия. Едуарт Рока преодоля по левия фланг Петър Патев и стреля от малък ъгъл, но Стергиакис успя да неутрализира удара му. В следващите минути домакините стигнаха до още няколко точни удари, които обаче бяха парирани от стража на "белите" Стергиакис.

Десет минути след подновяването на играта Петър Патев извърши нарушение срещу противников футболист в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад бялата точка застана Фрайдей, който със залъгващи действия успя да прати Стергиакис в другия ъгъл и да открие резултата - 1:0!

Славия отвърна на удара в 81-вата минута, когато отлично центриране отдясно намери Калоян Кръстев в наказателното поле, който изравни с глава - 1:1! "Белите" задържаха равенството едва четири минути, преди Кукеси отново да дръпне в резултата с гол на резервата Годберг Купър - 2:1!

До края на срещата Славия натисна своя съперник и опита всичко възможно, но така и не успя отново да изравни резултата и така отпадна от Лига Европа.

ПРЕДИ СРЕЩАТА:

Отборът на Славия не започна сезона по най-добрия възможен начин. След като футболистите на Златомир Загорчич бяха един от най-силните тимове във втората половина от изминалия шампионат, сега те още нямат победа в Първа лига, като записаха равенство срещу Черно море и загубиха от Лудогорец и Локомотив Пловдив. Славия ще бъдат без контузените Тасевски, Кирилов, Филипов и Стоев в днешния двубой.

Съпреникът на „белите“ все още не е изиграл официален мач през този сезон. Кукеси се класира за Лига Европа, след като завърши на второ място през изминалата кампания в Албанската Категория Супериоре, на 4 точки зад шампиона Тирана.