Локомотив София удари украинци в последната си контрола в Турция

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

933 0

Локомотив София записа първа победа в контролите си по време на подготвителния лагер в Турция. Възпитаниците на Станислав Генчев удариха с 1:0 украинския Металист Харков.

Успехът донесе Димитър Митков в 62-ата минута. Спарингът срещу украинците бе последната проверка за „столичните железничари“ на турска земя.

„Червено-черните“ нямаха късмет и треснаха и две греди.  Митков заби още един гол, но го отмениха заради засада.

Българският тим влезе по-добре в мача. Малембана след удар с глава уцели гредата още в 6-ата минута. След това с пропуски блеснаха Митков и Димо Бакалов.

Почти веднага след почивката Митков вкара, но голът бе отменен заради засада. Все пак в 62-ата минута той откри резултата със страхотен шут. В 70-ата минута и Юлиан Ненов нацели гредата. Малко преди края дирекът спаси и родния тим.