Голямата битка на ЦСКА продължава - удари Славия за Купата при живването на Хайнц и контузия на Бусато (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Снимка: Lap.bg

4999 0

ЦСКА успя да елиминира Славия на 1/8-финалите за Купата на България. Този път “червените” свършиха работата си и успяха да запазят преднината от 1:0 до самия край на редовното 90-минутно време (+ 8’ добавено време). Едва преди три дни “червените” отново поведоха на столичния си съперник в двубой от Първа лига, но възпитаниците на Загорчич изравниха в края.

Днес в герой за победителите се превърна националът на Гвадалупе - Матиас Фаетон. Той реализира единственото попадение в срещата след 27 минути игра, а асистенцията бе дело на Тобиас Хайнц. Норвежецът, за който през последните дни бе разкрито, че е жертва на пороци извън терена, участва в попадение за първи път от месец септември насам. За последно той асистира при шампионатния успех над ЦСКА 1948 с 2:0, а две седмици по-рано дойде последното му попадение - при визитата на Берое.

Кошмарната новина за Ел Маестро дойде в заключителните 10 минути от редовното време днес, когато Бусато се сблъска тежко с Тони Тасев. Не след дълго бразилецът даде сигнал, че не може да продължи и бе заменен от Димитър Евтимов, който не бе участвал в нито един двубой от началото на настоящия сезон.

Двата отбора предложиха любопитен двубой в "Овча Купел" и още до почивката се стигна до куп пропуски и двете посоки. След почивката по-голямото съжаление остава в лагера на домакините, които нацелиха гредата на два пъти, а същото стори и Естрада преди почивката.

Вижте ГАЛЕРИЯ от Славия - ЦСКА!

Първо полувреме

Домакините започнаха по-остро и в рамките на първия четвърт час имаха по-чисти положения. Още след 180 секунди Санянг получи жълт картон след дефанзивните си действия, а след 10 минути беше напът жестоко да провали своите.

Младежкият национал на Гамбия загуби кълбото в средата на своята половина при единоборство и домакините нападнаха при ситуация "двама на двама". Междувременно Бусато се изтегли напред и отрази опита на Сораков.

В 25-ата минута гостите отговориха на опасността чрез Линдсет. Норвежецът бе намерен от Фаетон пред наказателното поле на Вуцов и с обръщането си намери коридор, а кълбото премина близо до десния страничен стълб.

ГОЛ! След още 120 секунди гостите успяха да открият чрез Фаетон. Възпитаниците на Ел Маестро се възползваха от лошото подаване на Вуцов, а Турицов намери Хайнц по десния фланг. Изпадналият в дупка напоследък скандинавец асистира към гвадалупеца, който откри за 1:0!

В 38-ата минута гостите изпуснаха да удвоят преднината си в "Овча Купел". Отбраната на домакините този път остави поле пред Естрада, който се нагърби и с мощен удар нацели напречната греда.

Ответното нападение донесе и отговора на домакините - стрелба на Галин Иванов, която Бусато отрази с една ръка.

Преди последния съдийски сигнал през първото полувреме се стигна до еквивалентни опасни ситуации в двете посоки. Първо Вуцов отрази удар с глава на Юга след центриране от корнер. След това Дост стори същото, но кълбото премина покрай десния стричен стълб, а Бусато остана неподвижен.

Второ полувреме

Възпитаниците на Загорчич започнаха и второто полувреме по-опасно. След 10 изиграни минути Тасев се нагърби с изпълнението на статичен удар пред наказателното поле на Бусато, но опитът премина близко покрай левия страничен стълб. Броени секунди по-късно Славия изпълни деветия си корнер, а кълбото бе отклонено в напречната греда.

Междувременно Хайнц и Кордоба бяха официално предупредени след почивката, както и Тасев. В края на първото полувреме пък Александров и Иванов бяха декорирани в жълто, а Юга последва съдбата на Санянг. Гамбиецът пък още на почивката бе заменен от Кареасо, а на негово място започна да действа Шакич.

В началото на заключителните 20 минути Галин Иванов бе напът да създаде големи главоболия на гостите, но опитът му по земя бе париран от Бусато. Ветеранът се оказа в края на "бяло" нападение, което се разви чрез последователни подавания пред наказателното поле на бразилеца.

Само пет минути преди края на редовното време се стигна до принудителна смяна в лагера на "червените". На носилка терена напусна Густаво Бусато, който опита да продължи срещата след удар с Тони Тасев, но принудителната смяна в крайна сметка бе извършена.

В средата на добавеното 8-минутно време младокът Кристиян Стоянов се нагърби със стрелба от над 20 метра и нацели левия страничен стълб за втора греда след почивката от страна на "белите".

Стартови състави

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5, Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 23. Денислав Александров, 33. Галин Иванов (к), 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 3. Сейни Сенянг, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга (к), 7. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц, 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада

Ел Маестро извършва четири смени в сравнение със състава за шампионатния двубой в изминалия петък: Кордоба, Санянг, Шакич и Естрада влизат на местата на Вион, Махмутович, Кареасо и Назон.

Славия - ЦСКА по ТВ: Къде да гледаме дербито?

ПРЕДИ 1/8-ФИНАЛА

Преди броени дни "бели" и "червени" си дадоха среща отново в "Овча Купел", само че за първенство - мачът от 19-ия кръг на Първа лига завърши 1:1. Първо Мартин Георгиев си вкара автогол (67'), а след това Роберто Райчев изравни (86').

В началото на месец август пък се състоя двубоят от 4-ия кръг - тогава на "Българска армия" резултатът отново беше 1:1. Галин Иванов бе извел Славия напред в 76-ата минута, а в 82-рата Лазар Туфегджич възстанови равенството.

Иначе, и двата тима постигнаха убедителни победи на 1/16-финалите за Купата - Славия разби Янтра в Габрово с 4:1, а ЦСКА се наложи с класическото 3:0 над Черноморец в Балчик!