ЦСКА 1948 загря за Първа лига с победа над северномакедонци

Снимка: Ani Georgieva / LAP.bg

2282 0

Родният ЦСКА 1948 приключи зимната си подготовка в Турция с контрола срещу северномакедонския Шкендия. Възпитаниците на Тодор Янчев се наложиха над съперника си с 2:0 и постигна четвъртата си победа по време на лагера си в южната ни съседка.

В герои за победителите се превърнаха Ангел Бастунов и Лазар Марин, които с по попадение през двете полувремена гарантираха четвъртата поредна победа за "червените" в Турция - над Ханза Рощок, Чукарички и Аксу, преди тази над Шкендия.

Българският тим изигра добро първо полувреме и започна с бърз гол. В третата минута Бастунов получи подаване от Радослав Кирилов и вкара с глава. В следващите минути възпитаниците на Янчев създадоха куп положения, но пропуски на Александър Колев, Георги Русев и Ангел Бастунов лишиха ЦСКА 1948 от второ попадение.

То обаче в крайна сметка падна в 82-рата минута след центриране от ъглов удар. То попадна на далечна греда, където Октавио свали кълбото с глава и я изпрати в свободния Лазар Марин. Той бе точен от близко разстояние за 2:0.

ЦСКА 1948 ще възобнови изявите си в родния футбол на 11-и февруари, когато ще премери сили с Хебър на Владимир Манчев в среща от поредния кръг в Първа лига.

Състав на ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Джонатан Перейра, Елитон Джордж, Симеон Петров, Ангел Лясков, Ивайло Чочев, Радослав Кирилов, Парвиз Умарбаев, Ангел Бастунов, Георги Русев и Александър Колев (Генадий Ганев, Александър Александров, Лазар Марин, Райън Бидунга, Борислав Вакадинов, Реян Даскалов, Карлос Охене, Марио Топузов, Октавио Мантека, Евгений Сердюк, Бирсент Карагарен и Педриньо).

Вижте ексклузивно дали Сердюк ще се завърне в Черно море!