България завоюва бронза на Европейското по минифутбол

Снимка: Българска асоциация мини футбол

3078 0

Българският национален отбор по минифутбол завоюва бронзовите медали на десетото Европейско първенство в Словакия след успех над Казахстан с 4:1 в малкия финал, игран в залата в Кошице.

В края на първото полувреме Никола Праматаров отбеляза изящно  попадение с пета, с който нашият отбор поведе в резултата. В 30-ата минута Ангел Рахов удвои за 2:0 след качествено подаване от страна на Спас Милушев.

Казахстан намали изоставането си с един гол в 32-рата минута чрез Найруз Ашемов, който прониза вратата ни след рикошет. Три минути преди края на редовното време Милушев покачи 3:1, като се разписа отблизо с левия крак след центриране на Рахов.

В добавеното време Деян Иванов оформи крайното 4:1 с удар в празната врата, след като съперникът беше без страж непосредствено преди края на двубоя. Отборът на България спечели и квота за участие на Световното първенство след година.