Витоша с убедителна победа срещу безличен Етър

Снимка: Оф. сайт на Левски

766 0

Отборът на Витоша (Бистрица) постигна убедителна победа над Етър с класическото 3:0 в мач от група “А” на плейофа за оставане в Първа професионална лига.Това е първа победа за Бистрица срещу „болярите“ в елита след 2 равенства и 2 поражения до тази среща.

Домакините поведоха с гол на ветерана Емил Гъргоров в 25-ата минута след много груба грешка на вратаря на търновци. В 58-ата Иван Вълчанов удвои, а в третата минута на добавеното време Стефан Христов сложи край на спора и оформи крайното 3:0.

Етър остава първи в група А с 44 точки, следван от Ботев Враца, който има 38. Витоша е трети с 31 пункта, като в следващия кръг приема у дома именно врачани в решителен сблъсък. На дъното е Верея със своите едва 6 пункта.