Дунав се приближи до оставане в Първа лига

Снимка: БГНЕС

1093 0

Дунав победи Витоша (Бистрица) с 3:1 в реванш от плейофите за оставане в Първа лига. С общ резултат 4:1 русенци се доближиха до оставане в елита.

Дунав чака победителя от срещата Пирин - Етър за двубой, който да определи сигурният оставащ в елита. Витоша пък чака загубилия за битка, която ще определи сигурният изпадащ.

Карагерен откри резултата в 22-ата минута, а минута по-късно Иса можеше да удвои, но ударът му с глава срещна гредата.След половин час игра Карагерен отново се разписа във вратата на Витоша. В 41-ата минута Васил Шопов направи резултата 3:0.

В 60' гостите от Бистрица заиграха с човек по-малко заради втори жълт картон на Румен Гьонов. 5 минути преди края обаче стигнаха до гол след дузпа, отсъдена за фаул срещу Орлин Старокин. Стефан Христов  се разписа и оформи крайното 3:1.