Борис Галчев донесе първа победа на Септември в Първа лига (ВИДЕО)

1365 0

Новакът в Първа професионална лига Септември записа първа победа през сезона, след като се наложи с минималното 1:0 като гост над благоевградския Пирин. Единственото попадение в срещата бе дело на бившият играч на "орлетата" Борис Галчев.

След поражението от Дунав в първия кръг, софийският тим видимо си бе взел поука и играч значително по-мъдро, допускайки далеч по-малко грешки.

Домакините от своя страна имаха своите шансове, предимно през първата част, но завършващата част на атаките им бе разочароваща за феновете, дошли да ги подкрепят.

През първото полувреме играчите на Септември не отправиха нито един точен удар, а през втората част постепенно вдигнаха оборотите и стигнаха до попадение 23' преди края на срещата. Байду бе изведен добре в наказателното поле, но Макенджиев отрази удара. Топката попадна на крака на Галчев, който залъга стража на "орлетата", след което се разписа в опразнената врата.

Boris Galchev GOAL HD - Pirin Blagoevgrad 0-1... by 87taras