Евробоецът Ботев изненадващо загуби у дома на старта на Първа лига

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

1121 0

Ботев Пловдив, който е с отлични шансове за класиране напред в Лига Европа, записа изненадваща загуба на старта на шампионата в Първа лига. "Канарчетата" загубиха с 0:1 у дома срещу Пирин, като футболистите на пловдивския клуб очевидно мислеха повече за реванша срещу Бейтар, който ще се изиграе идния четвъртък в Бургас.

През първото полувреме мачът се игра в бавно темпо и, въпреки че домакините имаха лек превес, двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

"Канарчетата" заиграха далеч  по-добре през второто полувреме и имаха няколко добри положения, но не успяха да ги реализират. Вместо това Пирин вкара за 0:1 в 79'.

Стилиян Николов проби по дясното крило и пусна в наказателното поле за Дани Младенов. Той от своя страна хитро с пета намери Траянов, който продължи за Димитър Благов - удар и 0:1.

Ботев не съумя да реагира и по този начин загуби още в първия кръг на шампионата.