3 мача от Първа лига на 3 май - Спартак Варна, Арда и Лудогорец са домакини на ЦСКА 1948, Черно море и Берое

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

5701 0

Три мача от предпоследния 29-и кръг на редовния сезон в Първа лига ще се изиграят в днешната сряда, 3 май - Спартак Варна е домакин на ЦСКА 1948, Арда Кърджали на Черно море, а Лудогорец посреща Берое!

Спартак Варна - ЦСКА 1948 (16:00 ч.)

"Соколите" отчаяно се нуждаят от точки, тъй като са на последното 16-о място с едва 16 в своя актив. 15-ият Хебър има точно 20. За последно тимът на Димитър Димитров загуби гостуването си на Локо Пловдив с 1:3 (28 април), а идната неделя (7 май) предстои дербито с Черно море и със сигурност добър резултат срещу столичани днес допълнително ще мотивира и внесе увереност у играчите на Херо.

"Червените" на Тодор Янчев пък продължават да заемат третата позиция в таблицата с 58 точки - на седем пред четвъртия Левски и на 10 зад лидера Лудогорец. До 30 април ЦСКА 1948 беше в серия от 7 поредни победи, която бе прекъсната на "Тича" във Варна - 0:0 (28 кръг).

*Първият мач между ЦСКА 1948 и Спартак Варна през сезон 2022/23 се проведе на 16 октомври и бе част от 14-ия кръг - тогава "червените" спечелиха с 2:0 с голове на Евгений Сердюк и Парвиз Умарбаев през първото полувреме!

Арда Кърджали - Черно море (18:15 ч.)

След като вчера, 2 май, Славия и Локомотив Пловдив завършиха 1:1, Арда вече няма дори теоретичен шанс да влезе в 'първата шестица' и ще се стреми единствено към седмото място в крайното класиране, което гарантира бараж за участие в Лигата на конференциите. В момента на него е Славия с 46 точки, а отборът на Александър Тунчев е с 40 на осмата позиция.

Черно море на Илиан Илиев пък е на пето място с 49 точки и изостава на 2 от четвъртия Левски. "Моряците" бяха в серия от шест поредни победи, но в последните си две срещи записаха загуба и равенство - 1:2 срещу Лудогорец (25 април) и 0:0 срещу ЦСКА 1948 (30 април).

*Първият мач между Черно море и Арда Кърджали през сезон 2022/23 се състоя на 14 октомври (14 кръг) и завърши 1:1. В него Закария Бенша откри резултата след подаване на Виктор Попов, но през второто полувреме българинът си отбеляза автогол и така възстанови равенството.

Лудогорец - Берое (20:30 ч.)

След победата на стадион "Българска армия" с 1:0 на 30 април, тази вечер "орлите" имат възможност да се откъснат, макар и временно, на 4 точки пред ЦСКА (утре, 4 май, "червените" гостуват на Хебър). Откакто се завърна в Разград, Ивайло Петев все още не познава вкуса на равенствата и загубите - 8 успеха от 8 мача във всички турнири!

За последно Берое на Николай Киров победи Пирин Благоевград у дома си (1:0, 30 април), а при нови три точки на "Хювефарма Арена" ще измести временно Ботев Пловдив от десетата позиция, напускайки плейофната група на изпадащите. В момента старозагорци имат 27 т. на 12-ото място, а "канарчетата", които в четвъртък (4 май) гостуват на Пирин, са с 29.

*Първият мач между Берое и Лудогорец през сезон 2022/23 се игра на 17 октомври (14 кръг) и бе спечелен с категоричното 4:0 от "орлите", макар че всичките попадения паднаха през второто полувреме (две на Бернард Текпетей и по едно на Игор Тиаго и Матиас Тисера).