2 месеца отне на Ботев Враца да победи в Първа лига, 11 години - Локомотив София (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1680 0

Ботев Враца се завърна на победния път по време на 29-тия кръг от Първа лига след близо два месеца футбол. Врачани се наложиха с 2:1 Локомотив София в откриващата среща на междинния кръг.

В герои за победителите се превърнаха Дани Генов и Браян Переа с попаденията си през първата част - 21-вата и 39-тата минута от дузпа. Почетното попадение за гостите бе дело на Бакалов в 54-тата минута, също от наказателен удар.

За последно Ботев Враца бе победил едва на 5-ти март, когато наказа Славия с 1:0 в среща от Първа лига. Над Локомотив София пък не се бе налагал от октомври, 2011 г., когато се налага в "Надежда" с 1:0.

"Железничарите" пък продължават с негативната си серия от 3 поражения във всички турнири, след като през последните седмици бяха бити в елита от Лудогорец и Хебър, докато ЦСКА 1948 се наложи за Купата на България.

По този начин врачани се изкачват до 11-та позиция с 28 точки след 29 двубоя, докато столичани остават 9-ти с 37 пункта.

Вижте любопитните събития, които съпътстваха Ботев Враца - Локомотив София!