Черно море спечели срещу Берое и поведе в Първа лига

Снимка: LAP.BG

1640 0

Черно море спечели гостуването си на Берое с 2:0 в мач от третия кръг на Първа професионална лига. И двата гола паднаха през второто полувреме, като точни за победителите бяха Родриго Енрике и Файсел Касми.

Старозагорци започнаха по-активно двубоя, като още в 3-ата минута Илиян Стефанов нацели гредата. Абубукар Тунгара стреля опасно, но Георгиев изби в корнер. След това стражът се намеси при последвалото центриране. Берое имаше още няколко добри възможности, но не се стигна до гол.

В 47-ата минута Васил Панайотов пусна ниска топка отдясно и Родриго Енрике преодоля Нордин Бакер. В 56-ата минута Стефан Велев стреля от далечна дистанция, вратарят на Берое изби топката, но тя попадна във Файсел Касми, който вкара втори гол.

Така Черно море има актив от 7 точки и е начело във временното класиране на шампионата. Берое остава с 6 точки.