Време е за реванши в Лига на конференциите, Георги Кабаков ще свири мач на Уест Хям в Лондон

Снимка: Ивайло Илиев/Actualno.com

1497 0

В късните часове на 16 март (четвъртък) ще се изиграят седем мача-реванши от 1/8-финалите в третия по сила европейски клубен турнир - Лига на конференциите!

Първият четвъртфиналист в надпреварата вече е ясен, след като снощи Гент разби Истанбул Башакшехир с 4:1 като гост и с общо резултат 5:2 спечели "билет" за следващата фаза.

Италианският Фиорентина също ще гостува в Турция, но на Сиваспор - "виолетовите" спечелиха първата битка на свой терен с 1:0. Друг тим от Ботуша - Лацио, го очаква визита на АЗ Алкмаар, а "първото полувреме" на "Олимпико" завърши 2:1 за нидерландците.

"Екзекуторът" на Лудогорец - Андерлехт, пък ще има трудната задача да отстрани Виляреал в Испания, след като първият мач в Белгия завърши 1:1. Интересен за България ще бъде и двубоят между Уест Хям и АЕК Ларнака ("чуковете" имат аванс от 2:0), който ще бъде свирен от най-добрия ни рефер - Георги Кабаков!

*Останалите реванши от 1/8-финалите в ЛнК са: Слован Братислава - Базел (2:2), Юргорден - Лех Познан (0:2) и Ница - Шериф Тираспол (2:0)!