Голове, емоции и драма съпътстваха първите осминафинални срещи в Лигата на конференциите

Снимка: UEFA

2583 0

В четвъртък вечер (9 март) се изиграха първите осминафинални срещи от третия по сила европейски турнир Лига на конференциите. Програмата ни предоставя 7 двубоя. Три с начален час 19:45 и четири  от 22:00 (българско време).

В ранните двубои не станахме свидетели на изненади. Уест Хям се представи на ниво и взе своето от АЕК Ларнака с 2:0 като гост след 2 попадения на тарана Михаил Антонио. Андерлехт и Виляреал оставиха най-интересното за реванша в Испания, завършвайки 1:1 в Белгия. Ница пък не допусна да загуби от Шериф Тираспол и грабна минимален успех с 1:0 преди реванша във Франция.

Двубоите от късната програма също бяха доста интересни. Определено най-зрелищния от тях бе този между Слован Братислава и Базел, в който видяхме най много голове - цели 4, но победител не бе излъчен, като двата отбора завършиха при резултат 2:2.

Фиорентина също не допусна да бъде изненадан от турския Сиваспор у дома и грабна ценен успех с 1:0 преди срещата-реванш. Турците бяха принудени да доиграят срещата с човек по-малко.

Все още не може да се каже, че има сигурни четвъртфиналисти. Само след седмица ще се изиграят реваншите, в които ще стане ясно кой ще продължи напред в третия по сила европейски турнир.