1068 0

Нападателят на Ал Итихад - Карим Бензема, вкара и двата гола при равенството 1:1 с Ал Таавун от арабското първенство (мачът завърши с реми - 1:1).

Французинът първо откри резултата за своя тим в 22-ата минута. Четири минути по-късно 35-годишният нападател вкара топката и в своята врата. И двете попадения бяха реализирани с глава.

Двубоят срещу Ал Таавун е осми за бившата звезда на Реал Мадрид в саудитската лига. Той е реализирал 4 попадения и е направил 2 асистенции досега.

Със спечелената точка Ал Итихад се изкачи до третото място в класирането с 20 пункта. Ал Таавун е втори с 3 повече, а лидер е Ал Хилал.

Бензема се забърка в куп неприятности, след като защити в социалните мрежи жителите на ивицата Газа във войната с Израел. Според слуховете той ще съди министър, говорил, че е терорист.