Великолепен! Илия Груев с огромно признание след поредния си рецитал с Лийдс

1990 0

Може би най-добре представящият се български футболист зад граница - Илия Груев, продължава да впечатлява с екипа на Лийдс. Родният състезател все повече затвърждава ролята си на абсолютен титуляр в новия си отбор.

Какво се случи?

Дефанзивният полузащитник за пореден път обра погледите при успеха на своя тим над Плимут в 1/16 финалите на ФА Къп. "Белите" продължиха напред в турнира след 1:1 в редовното време и категоричното 4:1 в продълженията.

Националът на България записа пълни 120 минути, изигравайки важна роля за крайния успех. За това той получи много ценно отличие - наградата "Играч на мача".

Още: След 6 поредни мача като титуляр: Мениджърът на Илия Груев с много важни думи за българина

В 117-ата минута Груев центрира от корнер, секунди след което Райън Харди прати топката в собствената си мрежа за 4:1. На 1/8 финалите Лийдс с родния талант ще се изправят срещу победителя от преиграването между Челси и Астън Вила.

Освен отиграването от ъглов удар, Илия демонстрира вече добре познатото високо ниво в хода на целия двубой. Преминаването през него изглеждаше невъзможно, докато самият той бе изключително прецизен в отиграванията си.

Какво говори статистиката?

• 120 минути