Илия Груев и Лийдс се пребориха с Бристол и са втори в Чемпиъншип (ВИДЕО)

2073 0

Лийдс и родният национал Илия Груев успяха да победят Бристол Сити с минималното 1:0 като гост в мач от 30-ия кръг на Чемпиъншип. Отборът на Даниел Фарке се изкачи до втората позиция в класирането, а в герой за неговия тим се превърна Уилфрен Ньонто със своето попадение.

Лийдс и Илия Груев с пети пореден успех в Чемпиъншип

Развой на срещата в Лийдс

Още: Илия Груев пак бе титуляр, но Лийдс не успя да достигне до 1/8-финалите на ФА Къп от първия опит

Единственият гол на падна в 48-ата минута. Момчетата на Даниел Фарке организираха блестяща атака, която мина през няколко играчи. Топката се озова в Патрик Бамфорд, който я предостави на връхлитащия в наказателното поле - Уилфред Ньонто, а вторият - с много прецизен и мощен удар матира противниковия страж.

За пореден път родният национал Илия Груев изигра много силен мач. Българинът записа пълни 90 минути и диктуваше играта на терена за своя тим с отличните си плеймейкърски качества в полузащитата.

Победата изстреля Лийдс на второто място в Чемпиъншип. Възпитаниците на Даниел Фарке са с актив от 60 точки. Те изостават на 9 от лидера Лестър и са с една повече от третия Ипсуич, който обаче има и два гола по-малко.

Още: Пълни 90 минути за Груев и срещу следващия съперник на Ливърпул - Лийдс не спира да бие (ВИДЕО)

Мениджърът на Лийдс е очарован от Илия Груев: Един от най-големите професионалисти, с които съм работил