ВАР отмени дузпа и спря Нидерландия за обрат срещу Германия

1644 0

Нидерландия и Германия извъртяха 1:1 в контрола, проведена на "Йохан Кройф Арена". Двата тима предложиха зрелищен мач, но не успяха да се победят.

Томас Мюлер даде преднина на гостите точно преди почивката, а резервата Стивън Бергвайн възстанови равенството.

През първия четвърт час липсваха чистите голови положения. В 21-ата минута „лалетата“ извадиха голям късмет след удар с глава на Тимо Вернер, разтресъл напрегната греда на вратаря Фрекен. Малко след това Шлотенберг пък спаси германците с навременна намеса.

Нидерландците се активизираха и последваха два пропуска на Дониел Мален, като вторият бе от чиста позиция.

Вместо гол за домакините, такъв падна в тяхната врата. Томас Мюлер матира Фрекен с мощен удар в първата минута на добавеното на първото полувреме – 0:1

През втората част двубоят продължи да предлага зрелище за зрителите. Нидерландия стигна до изравняване в 68-ата минута. Резервата Стивън Бергвайн матира Нойер отблизо за 1:1.

Малко след гола съдията отсъди дузпа за Нидерландия за фаул срещу Депай. ВАР преразгледа ситуацията и се наложи реферът да отмени решението.

„Лалетата“ натиснаха до края, но не успяха да стигнат до пълен обрат.