Ювентус се отказва от Лига на конференциите, договаря се с УЕФА

1499 0

Италианският гранд Ювентус е напът да се откаже от участие в Лигата на конференциите. Идеята на торинци е да се споразумеят с УЕФА за едногодишна забрана за участие в евротурнирите.

Така „Старата госпожа“ се надява да реши проблемите си с Европейската футболна централа, които са свързани с финансови нарушения на клуба през последните години, пише „Tuttosport".

Евентуалното отсъствие на „бианконерите“ от третия по сила европейски клубен турнир ще доведе до промени в надпреварата. Тяхното място ще трябва да заеме Фиорентина, но "виолетовите" не са облагодетелствани и са непоставени, като ще стартират от плейофа за класиране в груповата фаза.

Припомняме, че Юве в крайна сметка финишира на 7-ото място в Серия А. До това се стигна, след като от актива на клуба бяха отнети 10 точки.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Шок! УЕФА изхвърли испанския Осасуна от евротурнирите