Супергол и асистенция на Бензема не стигнаха и шампионът Ал Итихад пак страда (ВИДЕО)

915 0

Ал Итихад не успя да победи в четвърти пореден двубой от Саудитския професионален елит. Този път Бензема и компания не се справиха с предпоследния във временното класиране Ал-Хазем (2:2).

Актуалният шампион разчита през цялото време на Карим Бензема, който реализира и асистира, но и той не бе достатъчен за първи три точки от 21-и септември насам.

Носителят на "Златната топка" откри с индивидуални действия в 26-ата минута, но тоталният аутсайдер върна гола чрез Ал-Тани 180 секунди след час игра. Французинът доближи своите до успеха в 81' след асистенцията към Фадеш, но след 5 минути Селемани оформи крайното 2:2.

Ал Итихад продължава да постига колебливи резултати срещу непретенциозния съперник и в последните пет двубоя между отборите е спечелил само две от тях, два завършват наравно, а Ал-Хазем също печели.

Бензема и компания са пети във временното класиране с 21 точки след 11 двубоя и с пет пункта пасив от водача Ал Хилал, който тепърва ще играе този кръг.

Следете всичко най-интересно от саудитския футбол със SportLive.bg!