Спартак Търнава загря с ключова победа за Лудогорец

Снимка: Оф. сайт на Спартак

1287 0

Следващият съперник на Лудогорец в Лига на конференциите - Спартак Търнава, днес игра и постигна ценен успех в елита на Словакия.

Победителите се наложиха като гости на Подбрезова с 2:1 след обрат през втората част. В заключителните минути влезе и любимецът на феновете на Левски Прохазка, но не той бе герой. Попаденията бяха дело на централния нападател Дюриш и полузащитника Баинович.

Спартак обаче е далеч от върха във временното класиране след 15-ия кръг. Тимът разполага с 30 точки, а лидер е Слован с 38. Днешният съперник обаче има 26 пункта и бе пряк конкурент на тима от Тирана.

Днес Спартак постигна четвърта поредна победа над едноименния си съперник в местното първенство за календарната година, а в четвъртък ще посрещне Лудогорец от 22:00 часа българско време. Проследете срещата НА ЖИВО със SportLive.bg!