Нордселанд още тормози Лудогорец: Доближи се до отстраняването му

Снимка: Официален сайт на Лудогорец

878 0

Три седмици, след като нанесе най-големия погром в историята на Лудогорец: Нордселанд записа нова победа и се доближи до това да изхвърли "орлите" от Лигата на конференциите още в груповата фаза.

Датският отбор надделя с 2:0 като гост на големия аутсайдер в групата - Спартак Търнава. Точни за успеха бяха Йенсен-Абю (36-ата минута) и Расмусен (48-ата минута). Успехът за гостите можеше да бъде и по-убедителен, като те имаха преимущество в почти всеки ключов показател.

С победата Нордселанд събра 6 точки. Лидер в групата е Фенербахче с 9, докато Лудогорец остава трети с 3. На последното място е Спартак Търнава без нито една спечелена точка. В следващия кръг двата отбора отново се изправят един срещу друг, но в Дания. При нова победа там датчаните ще направят сериозна стъпка към елиминациите.

След успеха пък Нордселанд остава със само една загуба в последните си шест двубоя. Тя дойде в местното първенство с 0:1 от Оденсе. Спартак Търнава пък загуби трети от последните си пет мача.