Фенербахче не допусна изненада в групата на Лудогорец в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

7239 0

Турският гранд Фенербахче успя да надвие Спартак Търнава с 2:1 като гост в мач от група "H" на Лигата на конференциите, в която се намира шампионът на България Лудогорец.

В герой за гостите се превърна Джошуа Кинг, който се разписа на два пъти - в 70' и 81', за да донесе трите точки на своя тим. Единственото попадение за Спартак Търнава падна в 88-ата минута и негов автор бе ганацеът Кевин Офори.

Двубоят бе изпълнен с много положения, но и драма във финалните минути. В 93' попадение на Фенербахче бе отменено поради засада, а в 10-ата минута на добавеното време словашкият тим можеше да стигне до равенство, но удар с глава на Милан Ристовски срещна десния страничен стълб.

С успеха Фенербахче води убедително в група "H" и е с актив от 6 пункта. Спартак Търнава е на дъното на таблицата с 0 точки. Следващият мач на турския гранд в турнира е срещу Лудогорец, докато словашкият тим ще мери сили с Нордселанд.