Северномакедонците шокираха Италия, Англия се изложи, а Швеция громи в евроквалификациите (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ)

Снимка: GettyImages Колаж: Sportlive.bg

13354 0

През изминалата съботна вечер на 9-и септември се изиграха нови общо 7 двубои от квалификациите за Евро 2024. Противно на очакванията, в много от двубоите изненади не липсваха, а дори напротив - получиха се няколко много сензационни резултати.

Най-любопитното от срещите

Сериозна изненада първи поднесе отборът на Англия. Възпитаниците на Гарет Саутгейт не успяха да надвият Украйна. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в Полша, където се състоя мачът. Домакините дори успяха да ударят първи с гол в 26-ата минута на Олександър Зинченко, който откри след асистенция от Юхим Конопля. Неговият съотборник в Манчестър Сити - Кайл Уокър, все пак съумя да изравни 4 минути преди изтичането на редовните първи 45 минути. До много повече опасни ситуации и попадения през второто полувреме така и не се стигна.

По същото време Швеция постигна най-убедителната победа за деня, разгромявайки Естония с 5:0 като гост. Скандинавският тим не остави никакви шансове на съперника си, а с попадения се отчетоха Виктор Гьокерес (18'), Деян Кулушевски (24'), Александър Исак (39'), Робин Куайсон (75') и Виктор Клаесон във втората минута на добавеното време.

Също за мнозина неочакван развой претърпя битката между Северна Македония и Италия. След като западната ни съседка спря "скуадра дзура" от участие на Мондиала в Катар през миналата година, сега тимът на Благоя Милески отново се опълчи на именития си противник. Звездният състав на 4-кратния световен шампион завърши с реми 1:1 визитата си в Скопие. Две минути след началото на второто полувреме Чиро Имобиле поведе своя тим напред в резултата. Гостите обаче така и не установиха траен натиск, което даде шанс на Енис Барди да възстанови паритета в 81-вата минута.