С 11-минутно избухване срещу Лестър Нюкасъл се класира на 1/2-финал в Купата на Лигата

1633 0

Нюкасъл продължи чудесното си представяне през настоящия сезон, като се класира на полуфинал за Купата на Лигата. Това стана възможно след победа в 1/4-финалите над Лестър с 2:0.

Третият в класирането във Висшата лига не успя да пробие своя съперник за повече от 60 минути игра. В 61' обаче Дан Бърн завърши своя чудесен индивидуален пробив с удар от вътрешността на наказателното поле. Той намери долния десен ъгъл, без да оставя шанс на вратаря на "лисиците".

11 минути по-късно "свраките" нанесоха своя втори удар над съперника, реализирайки второ попадение. Тогава Мигел Анхел Алмирон намери Жоелингтон в наказателното поле и той прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Дани Уорд - 2:0.

Нюкасъл чака да научи своя съперник в последния мач преди финала. До тази фаза стигна и отборът на Манчестър Юнайтед, който победи с 3:0 Чарлтън.