Пред погледа на Стоичков: Ал Итихад спечели при откриването на Световното клубно първенство (ВИДЕО)

1116 0

Ал Итихад разби новозенландския Оукланд Сити с 3:0 при откриването на Световното клубно първенство. Надпреварата се провежда в Близкия Изток през тази година, а двубоят се изигра в Джида.

Стоичков е пратен по работа в Доха

На съоръжението имаше над 50 000 души, а сред тях бе и световната футболна легенда Христо Стоичков. Той е изпратен в Саудитска Арабия да отразява надпреварата като представител на мексиканската "Телевиса".

Попаденията във вторник вечер паднаха още преди почивката и бяха дело на Ромариньо (29') и добре познатите Канте (34') и Карим Бензема (40'). Така носителят на "Златната топка" се превърна в първия играч, който вкарва в четири издания на надпреварата.

Сега шампионът на Саудитска Арабия Ал Итихад си осигури двубой с египетския Ал Ахли след три дни. Останалите отбори в турнира са Флуминезе, който ще премери сили с победителя от споменатия сблъсък, Клуб Леон - Урава и Манчестър Сити.

Припомняме ви, че Стоичков още преди дни трябваше да пристигне в Близкия Изток, но отложи пътуването си, за да посети ЦСКА - Лудогорец!

Още: Средняци отнесоха шампиона Ал Итихад в отсъствието на Бензема

Без Бензема и Канте: Ал Итихад си осигури първото място и 1/8-финал в Азитската Шампионска лига (ВИДЕО)

Бензема и Ал Итихад бяха наказани от бивш ас на Ливърпул и пропуснаха да се доближат до Роналдо и компания