ПАОК се върна в шампионската надпревара след разгром над аутсайдер (ВИДЕО)

4396 0

ПАОК се завърна към шампионатните победи в неделя, след като разпиля предпоследния във временното класиране ПАС Янина с 4:0. Срещата бе част от 18-ия кръг в местното първенство, а победата бе под №13.

Десподов и днес със солидно игрово време

Срещата не премина и без българско участие, след като Кирил Десподов остана на терена до 68', когато беше заменен от Живкович. Днес родната звезда не успя да се отчете с гол или асистенция, а за герои се превърнаха с попаденията си Баба (29'), Меите (49') и Цимас (53'). В 66-ата минута Риенстра имаше нещастието да си вкара автогол, за да оформи крайния резултат.

Междувременно Панатинайкос допусна късно изравняване от АЕК като гост - 2:2, и така ПАОК събра най-много точки след 18-ия кръг в Гърция. Двуглавия орел разполага с 41 пункта, колкото и "детелините". "Жълто-черните" спадат до третата позиция във временното класиране с 39 точки.

Още: Кирил Десподов изпреварва Христо Бонев и догонва Христо Стоичков за ценно отличие

Кирил Десподов игра 70 минути и помогна на ПАОК за класиране на четвъртфинал

Кирил Десподов издуха конкуренцията: Най-добрият в Гърция за месеца с разлика - класацията