“Палачът” на ЦСКА мечтае за финал в Лига на Конференциите - обрат след страхотен гол шокира Фиорентина (ВИДЕО)

8535 0

Елиминиралият ЦСКА в плейофите за достигане до Лига на конференциите Базел се приближава все повече и повече до финала в надпреварата, след като спечели с 2:1 при визитата си на Фиорентина в първия полуфинал между двата тима.

Ценното попадение за крайния успех бе дело на Амдуни във втората добавена време към редовното време, докато Диуф изравни в 71-вата минута. "Виолетовите” откриха още в 25' чрез Кабрал.

Швейцарският гранд на практика отстъпи по важни показатели като процента на топката и имаше около два пъти по-малко създадени голови положения (8), но в същото време бе намерил вратата в опитите си да отбележи, колкото съперника си - 3 пъти.

Базел започна ударно и до 20-тата минута можеше да разполага с аванс от две безответни попадения, но в 8-мата минута ВАР отмени поради засада гол на Огюстен, докато Терачано спаси "виолетовите" в 19-тата минута.

В 25' Кабрал с глава поведе съотборниците си към финала, а следващото опасно положение бе създадено от Мандрагора едва в 54-тата минута.

До края на срещата Базел се окопити и отговори с две безответни попадения, а между тях бе близо и до трето, докато Фиорентина нямаше отговор на случващото се.

Следете всичко около Лига на конференциите със SportLive.bg!