Дъжд от голове, драма и надежди в първия кръг от 1/4 финалите в Лигата на конференциите

Снимка: UEFA

7809 0

Първият кръг от четвъртина финалите на Лигата на конференциите предостави на феновете солидна доза интрига и голове. Нито един от двубоите в турнира в четвъртък вечер не остана без поне 1 попадение, а шансовете за обрат в реваншите на 3 от 4-те срещи изглеждат напълно реални.

Уест Хям поведе в последната минута на добавеното време през първото полувреме с гол на Дани Ингс, който реализира първото си попадение на европейската клубна сцена в кариерата си. Това обаче не помогна на отбора му, след като 11 минути след подновяването на играта Юго Кайперс възстанови паритета и остави всичко да бъде решено след седмица.

Фиорентина постигна най-изразителната победа в кръга, надвивайки като гост Лех Познан с 4:1. "Виолетовите" поведоха с гол на Артур Кабрал, който добави отбитата от гредата след шута на Гонзалес топка. Домакините изравниха в 20-ата минута след гол с глава на Кристофър Велде. Гостите отново излязоха напред в резултата в 41-ата минута, след като Гонзалес засече центрирана топка. Бонавентура се възползва от отбита топка в 58-ата минута, за да направи 1:3, а крайното 1:4 оформи Джонатан Иконе с шут извън наказателното поле.

В останалите два мача Базел допусна пълен обрат, след като поведе на Ница. Въпреки това, домакините възстановиха равенството в 71-ата минута и оставиха всичко за реванша. Андерлехт пък победи като домакин с 2:0 АЗ Алкмар.

Мачовете НА ЖИВО:

19:45 ч., Гент 1:1 Уест Хем - НА ЖИВО по ТВ!

0:1, 45+2' - Дани Ингс, 1:1, 57' - Юго Кайперс

22:00 ч., Андерлехт 2:0 АЗ Алкмаар

1:0, 22' - Михаел Мурило, 2:0, 70' - Маджийд Ашимеру

22:00 ч., Базел 2:2 Ница

1:0, 26' - Зеки Амдоуни (д.), 1:1, 38' - Терем Мофи, 1:2, 45' +1 - Терем Мофи, 2:2,  71' - Зеки Амдоуни

22:00 ч., Лех Познан 1:4 Фиорентина - НА ЖИВО по ТВ!

0:1, 4' - Артур Кабрал, 1:1, 20' - Кристофър Велде, 1:2, 41' - Николас Гонзалес, 1:3, 58' - Джакомо Бонавентура, 1:4, 63' - Джонатан Иконе

Следете всичко най-интересно от Лига на конференциите със SportLive.bg!