Изненади, обрати и дузпи: Ясни за полуфиналистите в Лига на конференциите

Снимка: UEFA

5649 0

Във всяка от срещите в четвъртък вечер имаше доза драматизъм, който не остави на спокойствие запалянковците от 19:45 часа до след полунощ българско време. Първо Фиорентина изненадващо шокира след 3 безответни попадения във вратата им от Лех Познан като домакин, което означаваше, че срещата отива на продължения. Тогава дойдоха и двете попадения в рамките на четвърт час, които формираха общия резултат 6:4, който класира “Ла Виола”.

В другия ранен мач АЗ Алкмаар логично избухна с бързи попадения срещу Андерлехт, но “екзекуторът” на Лудогорец не допусна трето попадения и при изравнен общ резултат срещата достигна до дузпи. Там обаче още Вертонхен пропусна първия опит за Андерлехт, като в крайна сметка белгийският представител загуби с 1:4 при наказателните удари.

Последваха срещите Ница - Базел и Уест Хям - Гент, които също предложиха интересен развой на запалянковците. Във втория двубой вторият белгийски представител успя да поведе насред Лондон, но в крайна сметка бе разбит с 4:1. Най-голямата изненада се разигра край Лазурния бряг, където Базел успя да обърне в общия резултат след 2:2 в първия двубой и изоставане с 0:1 до 87-мата минута на реванша. Тогава Огюстен изравни, а Адамс оформи 2:1 в 97-мата минута.