От 0:3 до 4:3 и уникален гол: АЗ Алкмаар стана за смях при исторически провал (ВИДЕО)

5945 0

Босненският Жрински Мостар постигна исторически обрат над АЗ Алкмаар в първия кръг от груповата фаза на Лига на конференциите

Балканският тим успя да обърне от 0:3 до краен резултат 4:3, макар че до почивката изоставаше с класическа разлика. Това се превърна в първия успех на босненски тим в груповата фаза на европейски клубен турнир.

За нидерландските гости всичко изглеждаше да се развива по най-добрия начин до почивката след попаденията на Ван Бредероде, Мейнанс и Де Вит (10',32',44').

Същинското шоу обаче започна през втората част и първото върнато попадение чрез Кожул 180 секунди след началото на втората част. Чорлука и Хърванович успяха да изравнят до 3:3 след скорострелна акция между 68-ата и 71-ата минута.

Крайният обрат оформи първият голмайстор за босненците и шокира цяла Европа след поражението на абсолютния фаворит. Трябва да се отбележи, че последното поражение на нидерландците бе от ПСВ едва в края на месец май.

Следете НА ЖИВО всички мачове от Лига на конференциите!