Зрелищни резултати, много голове и драма: Какво се случи в първия ден от Лига Европа?

4196 0

Сезон 2023/24 във втория по сила европейски турнир - Лига Европа, започна с "гръм и трясък". През изминалата вечер (21 септември) бяха отбелязани много попадения, а зрителите станаха свидетели на знаменити обрати и драматични завършеци на мачовете.

Най-интересното от вечерта

Фаворитите за спечелването на турнира определено не рачочароваха. Байер Леверкузен на Шаби Алонсо направи сериозна заявка на старта, побеждавайки с разгромното 4:0 шведския Хакен. Ливърпул се поизпоти срещу австрийския ЛАСК, но в крайна сметка, си тръгна с трите точки, като Юрген Клоп за пореден път записа името си в историята на английския гранд.

Миналогодишният финалист Рома също срещна трудности в гостуването си на Шериф Тираспол в Молдова. Момчетата на Моу изглеждаха сякаш се нуждаеха от вдъхновение, което дойде от Ромелу Лукаку, който донесе минималната победа с 2:1 за "джалоросите".

Аякс и Олимпик Марсилия пък сътвориха истинско голово шоу на "Амстердам Арена". Бившите европейски шампиони направиха 3:3 на нидерландска земя. Победителят в Лигата на конференциите - Уест Хям, започна колебливо срещу сръбския Бачка Топола, но не разочарова феновете си насред Източен Лондон и грабна победата с 3:1.

Всички резултати в Лига Европа

От 19:45 часа

Байер Леверкузен - Хакен 4:0

10' Флориан Вирц - 1:0

16' Амине Адли - 2:0

66' Виктор Бонифасе - 3:0

70' Йонас Хофман - 4:0

ЛАСК - Ливърпул 1:3 (РЕПОРТАЖ)

Панатинайкос - Виляреал 2:0

38' Фотис Йоанидис - 1:0

78' Андраз Спорар - 2:0

Карабах - Молде 1:0

65' Леандро Андраде - 1:0

Рен - Макаби Хайфа 3:0

2'  Людовик Блас - 1:0

31' Адриен Труфер - 2:0

56' Бертруг Йилдирим 3:0

Унион Сен Жилоа - Тулуза 0:1

45+3' Тийс Далинга 0:1

Сервет - Славия Прага 0:2

32' Лукас Масопуст - 0:1

59' Иго Огбу - 0:2

Шериф Тираспол - Рома 1:2

45+4' Леандро Паредес - 0:1

57' Кристиан Товар - 1:1

64' Ромелу Лукаку - 1:2

От 22:00 часа

Аякс - Олимпик Марсилия 3:3 (РЕПОРТАЖ)