Обявиха Топ 10 на най-скъпоплатените футболисти в американската МЛС - Инсиние е на върха, Гарет Бейл не е в челото


Обявиха Топ 10 на най-скъпоплатените футболисти в американската МЛС - Инсиние е на върха, Гарет Бейл не е в челото
Снимка: Getty Images

1950 0

Бившата звезда на Наполи Лоренцо Инсиние е най-скъпоплатеният футболист в американската Мейджър Лийг Сокър - това съобщиха от Съюза на професионалните играчи отвъд Океана!

31-годишното крило напусна "небесносините" през лятото и отиде да играе в САЩ, обличайки екипа на Торонто. Инсиние ще заработи 14 милиона долара през първата си кампания и по този начин ще подобри досегашния рекорд, който бе дело на Златан Ибрахимович. Шведът се разписа срещу 7.2 милиона в ЛА Галакси през сезон 2019.

На второ място в тази класация се нарежда Джердан Шакири, който също подобрява рекорда на Ибра и ще получи 8.15 милиона долара от Чикаго Файър. Трети пък е Хавиер Ернандес - Чичарито, който печели по 7.44 милиона в ЛА Галакси.

Топ 10 се допълва от Федерико Бернардески (6.25 милиона долара), Ектор Ерера (5.24), Кристиан Бентеке (4.18), Кучо Фернандес (2.88), Гарет Бейл (2.38), Емилиано Ригони (2.29) и Денис Буанга (2.08).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - "Daily Mail" разкри заплатата на Ерлинг Холанд в Манчестър Сити - норвежецът прибира рекордна сума!

 

Не изпускайте важните новини за любимия отбор и неговите големи съперници – за най-актуалните информации последвайте ни във Viber ТУК!

 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички