Нотингам Форест се събуди и отстрани Тотнъм от Карабао Къп с десет човека

1303 0

Последният във Висшата лига - Нотингам Форест, успя да отстрани Тотнъм от осминафиналите на Карабао Къп. Момчетата на Стив Купър надделяха над лондонския гранд с 2:0 у дома и го направиха с 10 души на терена.

Първата част бе доста равностойна. Двата тима си размениха по няколко положения, но топката така и не попадаше в една от двете врати. През второто полувреме обаче това щеше да се промени.

Резултатът бе открит в 50-ата минута. Ренан Лоди премина през редица футболисти на "шпорите" и с плътен удар не остави шансове, откривайки резултата. Само 7 минути по-късно резултатъ бе удвоен. Джеси Лингард съумя да се разпише с глава след хубаво подаване от Сам Стъридж.

Срещата след това се изнерви, а Орел Мангала от Форест направи опасно влизане, което му донесе втори жълт картон и той трябваше да напусне терена в 75'. В крайна сметка домакините успяха да издържат с човек по-малко и се поздравиха с успеха.