Нордселанд не си поплюва! Датчаните унизиха и Фенербахче след Лудогорец и окупираха върха в групата (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

14975 0

Истински кошмар преживя турският гранд Фенербахче при гостуването си на Нордселанд. Досегашният лидер в група „Н“ на Лига на конференците катастрофира с 1:6 в Дания.

Така скромният датски отбор унизи втори тим, след като по-рано разби със 7:1 като домакин и родния хегемон Лудогорец.

Гръмкият успех изведе Норселанд на първото място в таблицата кръг преди края. Датският отбор събра актив от 10 точки и има внушителна голова разлика от 17:6. Фенербахче се свлече до третото място с 9 пункта, колкото има и Лудогорец, но грандът от Истанбул е с по-лоша голова разлика. В шестия решителен рунд датчаните гостуват на Лудогорец в Разград, а „фенерите“ приемат Спартак Търнава в Истанбул.

Кошницата на Доминик Ливакович напълниха Лукас Хей (21), Даниел Свенсон (25), резервата Бенямин Нигрен изригна с хеттрик (55, 75 и 84), а веднъж се разписа и Кристиан Расмусен (66).

Почетното попадение за Фенербахче реализира Мичи Батшуай в 43-ата минута, реализирайки за 2:1. Само 120 секунди по-късно Шимански заби втори гол в мрежата на домакините, но той бе отменен от ВАР заради игра с ръка на полския халф.

След почивката обаче импулсът на „фенерите“ секна. Те инкасираха четири безответни попадения и регистрираха изк.ючително срамно поражение.