Не е нужен ВАР, за да бъдеш Човек... Футболен треньор изуми света в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

2748 0

Късно снощи Олимпик Марсилия отстрани Карабах на 1/16-финалите в Лигата на конференциите с общ резултат 6:1.

Първата среща във Франция бе завършила 3:1 за домакините, а в реванша в Азербайджан феновете видяха нови три гола, но всеки един от тях бе във вратата на Лука Гугешашвили и Карабах се сбогува с надпреварата...

Един момент от средата на първото полувреме обаче, провокира аплодисментите на феновете на футбола по цял свят!

При резултат 0:1 в 33-ата минута, Карабах стигна до гол чрез Ибрахима Уаджи, който засече центриране от левия фланг с... ръка и прати топката във вратата на 36-годишния Манданда. Нарушението на правилата бе явно от излъчените повторения, но както знаем, в Лигата на конференциите системата ВАР не е налична и съдиите зачетоха попадението за 1:1.

Играчите на Марсилия, разбира се, бяха бесни от случилото се, а бившият футболист на Арсенал Матео Гендузи преследваше голмайстора за Карабах с думите "Ти си измамник". Нападателят на домакините обаче се правеше на "ни лук ял, ни лук мирисал" в продължение на 3 минути, преди да бъде привикан от своя старши треньор!

Гурбан Гурбанов проведе кратък разговор с Ибрахима Уаджи, след което играчът сам си призна, че е използвал ръката си, за да отбележи гол - СТРАХОТНА ПРОЯВА на спортсменство от наставника на Карабах и то в какъв момент... В крайна сметка реферите отмениха гола и мачът продължи при резултат 0:1.