След много голове, драма и червени картони: 1/4-финалистите в Лигата на конференциите са ясни

4333 0

През изминалата вечер (четвъртък - 16.03) станаха ясни всички четвъртфиналисти в третия по сила европейски турнир Лигата на конференциите

Първият четвъртфиналист стана ясен още в сряда (15 март). Гент се разправи с 4:1 във втория мач от фазата срещу Башакшехир и с общ резултат от 5:2 си осигури място сред най-добрите 8 на надпреварата.

Безкрайно интересен бе и реваншът между Слован Братислава и Базел, който в редовното време завърши при резултат 2:2, както бе и в първия мач в Швейцария. Двата тима не успяха да се победят след 120 минути футбол, а при лотарията на дузпите швейцарците триумфираха с 4:1.

Палачът на българкия шампион Лудогорец - Андерлехт, продължава да се представя отлично. Белгийският гранд отстрани Виляреал след общ резултат от 2:1. Фаворитите в турнира - Фиорентина и Уест Хям не позволиха да бъде допусната изненада.

"Виолетовите" отстарниха Сиваспор на бившия играч на ЦСКА - Жорди Кайседо, с общ резултат 5:1, докато "чуковете" изхвърлиха АЕК Ларнака с общ резултат 6:0.

Хубаво е да се отбележи, че в мачовете, които се играха в четвъртък вечер бяха показани цели 3 червени картона.

Жребият за следващата фаза в надпреварата ще се проведе днес (17.03)!