Милинкович-Савич детронира Бензема в голямо дерби: Ал Итихад е аут (ВИДЕО)

3692 0

Ал Хилал на Сергей Милинкович-Савич спечели едно от големите дербита на Саудитска Арабия. "Лидерите" се наложиха с 3:1 срещу Ал Итихад, за да достигнат до полуфинала в Шампионската купа на арабските тимове.

В герои за победителите се превърнаха сърбинът (14'), Ал Даусари в края на първата част и бившият играч на Барселона Малком в 70-тата минута.

Почетното попадение за символичните домакини бе дело на Ромариньо за 1:2 в 56-тата минута. "Отборът на народа" имаше голям шанс да се върне в двубоя в последния четвърт час, но Бензема пропиля дузпа.

Така Ал Хилал слага край на серията от две срещи между отборите без победител в редовното време и се връща към трите си поредни победи над Ал Итихад през последните две години. Тимът на Бензема не е печелил в този спор от първото четиримесечие на 2021 г.

Милинкович-Савич и компания очакват на полуфинала победителя от двойката Ал Шабаб - Ал Уахда.

Следете всичко най-интересно около саудитските грандове със SportLive.bg!